9. 10. 2021

Zraněný Holeš se odpojil od reprezentace, tým posílí tři hráči

Trenérský štáb české fotbalové reprezentace musel před pondělním kvalifikačním zápasem proti Bělorusku udělat několik změn v nominaci. 

Do Ruska, kde se utkání bude hrát, neodcestují kvůli disciplinárnímu trestu Antonín Barák, kvůli zranění Tomáš Holeš a z osobních důvodů Aleš Mandous. V národním týmu je nahradí David Pavelka, Pavel Bucha a Filip Nguyen.

Antonín Barák dostal v pátečním utkání proti Walesu (2:2) druhou žlutou kartu v rámci kvalifikace, což podle pravidel znamená stopku na jeden zápas.

Tomáš Holeš nemohl nastoupit kvůli zranění už do pátečního duelu. A v sobotu se po konzultaci s lékařským štábem od týmu odpojil.

Z trojice nově povolaných hráčů má nejvíc reprezentačních zkušeností David Pavelka, který za áčko odehrál 23 mezinárodních zápasů a vstřelil 1 gól.

Naopak úplným nováčkem je Pavel Bucha, který do březnového mistrovství Evropy patřil do kádru jednadvacítky. Všichni se budou už v sobotu hlásit na hotelu v Praze, kde se národní tým připravuje.

Reprezentace v neděli dopoledne odletí do Ruska, kde večer absolvuje předzápasový trénink a v pondělí od 20:45 (přímý přenos ČT sport) nastoupí proti Bělorusku. Zářijový domácí zápas proti tomuto soupeři český tým vyhrál 1:0.